avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 157 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua!Dacă într-o instituție publică lucrez cu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua!Dacă într-o instituție publică lucrez cu 3 ecrane(2 ...

Buna ziua!Dacă într-o instituție publică lucrez cu 3 ecrane(2 laptopuri+ecranul TFT al mixerului)managerul e obligat să îmi mai dea un spor special de ecran înafară de sporul pentru condiții vătămătoare?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 11:58, 16 Noiembrie 2022
Nu e obligatoriu, decat daca il aveti mentionat în c.i.m.
Ultima modificare: Miercuri, 16 Noiembrie 2022
Cornel Vasile, Consilier juridic

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Baza legala - sporuri ? oanaportar oanaportar Care este baza legala: - pentru sporul de ecran ( sporul de calculator ) ? - pentru sporul de conditii vatamatoare ? Sporul de ecran este un spor de ... (vezi toată discuția)
Spor condiţii vătămătoare de muncă (spor de ecran) cf. hg nr. 34 din 31.01.2018 art. 14 alin. c) ChrisCC ChrisCC Bună ziua, lucrez în învățământ și odată cu HG. 34 / 31.01.2018 art. 14 alin. c) beneficiez de acest spor de ecran îndeplinind condițiile cerute. Am ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. suntem un grup de asistenți personali care am acționat ... alicexxv alicexxv Buna ziua. Suntem un grup de asistenți personali care am acționat în judecată DGASPC sector 4 pentru acordarea sporului de 15 %pentru condiții ... (vezi toată discuția)