Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Am vandut in 2021 o garsoniera pe care am cumparat o ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Am vandut in 2021 o garsoniera pe care am cumparat o in 2017. ...

Am vandut in 2021 o garsoniera pe care am cumparat o in 2017. Apoi am construit o casa în 2022 pe care am vandut o tot ,în anul 2022. Întrebarea mea : La ce impozit ma încadrez?? Eu nu am platit decat impozotul ce sa retinut la Notar. Este ok ?? Nu vreau sa am surprize ca peste cativa ani ca sunt dator catre Anaf .Mulțumesc.
iti recomand sa iti faci SPV la anaf, si prin intermediul spv ii intrebi in scris si atasezi si contractele, si asa o sa ai un raspuns scris din partea lor. Eu zic ca nu datorezi nimic altceva, dar la noi e posibil orice si legislatia e intortocheata, te poti trezi peste 2-3 ani ca vin statu si iti cere tva
Mulțumesc mult pentru recomandare.

usr22 a scris:

iti recomand sa iti faci SPV la anaf, si prin intermediul spv ii intrebi in scris si atasezi si contractele, si asa o sa ai un raspuns scris din partea lor. Eu zic ca nu datorezi nimic altceva, dar la noi e posibil orice si legislatia e intortocheata, te poti trezi peste 2-3 ani ca vin statu si iti cere tva