Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal la 3 persoane Pt 1 lucru?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal la 3 persoane Pt 1 lucru?

Poliția poate face dosar penal la 3 persoane pentru aceeași infracțiune?

A dispărut un aparat mic și scump din biroul meu. In birou au acces doar 3 persoane: eu și cu încă 2. Pe camere doar cele 3 persoane am intrat in birou.
S.a făcut plângere la politie. Ne poate face plângere penală la toate 3 poliția dacă nu se găsește aparatul?
Și cât timp rămâne cazierul la o persoana?
Politia va trebui sa gaseasca vinovatul.
Doar cel vinovat va fi tras la raspundere penala si va avea cazier in caz de condamnare penala.

Scris din Bucuresti 2022
Multumesc