avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 175 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Dosar penal la 3 persoane Pt 1 lucru?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Dosar penal la 3 persoane Pt 1 lucru?

Poliția poate face dosar penal la 3 persoane pentru aceeași infracțiune?

A dispărut un aparat mic și scump din biroul meu. In birou au acces doar 3 persoane: eu și cu încă 2. Pe camere doar cele 3 persoane am intrat in birou.
S.a făcut plângere la politie. Ne poate face plângere penală la toate 3 poliția dacă nu se găsește aparatul?
Și cât timp rămâne cazierul la o persoana?
Cel mai recent răspuns: adi.h , utilizator 20:07, 17 Noiembrie 2022
Politia va trebui sa gaseasca vinovatul.
Doar cel vinovat va fi tras la raspundere penala si va avea cazier in caz de condamnare penala.

Scris din Bucuresti 2022
Multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

A disparut un aparat de la munca. sa depun plangere daca managerul refuza sa depuna? adi.h adi.h Mi-a disparut un aparat din birou la munca. Sa depun plangere daca managerul nu vrea sa depuna? Buna ziua. In urma cu cateva zile s-a achizitionat un aparat ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, un membru al familiei mele a primit o amenda penala ... AndreiDim AndreiDim Buna ziua, Un membru al familiei mele a primit o amenda penala prin sentinta judecatoreasca definitiva in data de 15.05.2018. Aceasta a fost achitata integral ... (vezi toată discuția)
Modificari in cazier in cazul unui accident cu vatamare corporala ionescuioanaanca ionescuioanaanca Buna ziua!!! In cazul in care sunt gasit vinovat in urma unui accident cu vatamare corporala usoara( contuzie mana), in afara de amenda si suspendarea ... (vezi toată discuția)