Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Punct de lucru pentru fiecare imobil subinchiriat?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Punct de lucru pentru fiecare imobil subinchiriat?

Buna seara. Cum poate proceda corect si legal o societate comerciala sa zicem AXZ ( SRL chiar si PFA cu codul Caen 6820 ) sa incheie contracte de inchiriere cu diversi proprietari de imobile (persoane fizice si persoane juridice), cu dreptul de subinchiriere mentionat in contractul de inchiriere , ca mai apoi sa le subinchirieze la alti chiriasi ( pf si pj)...acele apartamente inchiriate de societatea respectiva AXZ trebuie declarate ca puncte de lucru ale societatii AXZ ?....pot fi si puncte de lucru sau sedii sociale ale chiriasilor finali cei care inchiriaza de la societatea AXZ? Va multumesc!
george-neagu, moderator