Forum Discuţii juridice Executare silită Am castigat in instanta o hotarare impotriva ANAF, ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am castigat in instanta o hotarare impotriva ANAF, hotarare care ...

Am castigat in instanta o hotarare impotriva ANAF, hotarare care obliga ANAF sa imi plateasca cheltuielile de judecata. Desi am trimis din iunie 2022 solicitare de restituire a sumei conform hotararii, ANAF nici pana la aceasta data - peste 80 zile lucratoare - nu a achitat obligatia de plata in contul meu. Pot executa silit ANAF, cu ajutorul unui executor judecatoresc?
Da, se poate, doar că veți găsi foarte greu un executor judecătoresc care să se pună rău cu ANAF.

Dar sunt mulți executori pe piață și veți găsi într-un final.
Dapix, utilizator
i-ati notificat ?
De 4 ori....

gi-jane2 a scris:

i-ati notificat ?

Ok , cautati un executor. Daca amânați, se poate sa ajungeți la prescriptie.
Ne țineți la curent?
Poste fi de folos si altora.
gi-jane2, moderator
Buna ziua, vedeți ca le puteți calcula și dobânzi de întârziere calculate de la momentul la care v-au luat banii pana când ii restituie. Noi am primit ieri aceste penalitati fără sa ne mai judecam. Bineînțeles ca am câștigat in instanța restituirea sumelor reținute abuziv. După care am făcut o adresa câte ei ca ne datorează și penalitati de întârziere. Și ieri am avut surpriza ca le-au achitat. Luați legătura și cu un avocat. Pe noi ne-a ajutat acest lucru.
AntoanelaC, utilizator