Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna seara, Am fost numita intr-o comisie de ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna seara, Am fost numita intr-o comisie de cerrcetare administrativa ...

Buna seara,
Am fost numita intr-o comisie de cerrcetare administrativa a unui coleg care are cateva lipsuri in gestiune. Nu detin competente juridice, logistice sau de cazarmare fiind personal didactic auxiliar. trebuie sa stabilesc cum s-a produs paguba si cine se face vinovat. Am solicitat sa fiu inlocuita din comisie cu cineva competent dar raspunsul a fost negativ. Vreau sa fac o cerere de chemare in instanta. daca imi admite cererea, pe perioada procesului sunt scoasa din comisie? Multumesc!
Numai daca solicitati suspendarea deciziei respective...