avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 184 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Neachitarea Pensiei alimentare
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Neachitarea Pensiei alimentare

Buna ziua. Daca tatal locuieste in Anglia, si nu plateste pensia alimentara minorului, aflat la mine in Anglia, unde se depune plangerea pentru abandon familie ? Noi am divortat la judecatoria galati, intrucat acolo am avut ultimul domiciliu comun. Multumesc
Cel mai recent răspuns: c123456 , utilizator 07:53, 23 Noiembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
amandoi locuiti in anglia, copilul tot acolo... acolo faceti plangere.
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Daca indepliniti conditiile [ link extern ]

puteti sa contactati Child Maintenance Service (CMS) [ link extern ]

[ link extern ]

Ultima modificare: Miercuri, 23 Noiembrie 2022
c123456, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nu am mai primit pensia alimentara de 1 an de zile! baby_inna baby_inna Buna ziua! Am 17 ani si in urma divortului dintre parintii mei am ramas in grija mamei,tatal meu imi platea pensie alimentara in fiecare luna prin posta,dar de ... (vezi toată discuția)
Neplata pensiei de intretinere in mod repetat myrama_v myrama_v din 1998 am divortat si am ramas cu un copil minor in intretinere tatal nu a platit pensia la timp am facut repetate plangeri penale....la instanta in dosarele ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie alimentara Liliana41 Liliana41 Buna ziua, Multumesc pentru raspunsurile anterioare, un site foarte folositor cu oameni profesionisti. problema mea este urmatoarea: doi parinti ... (vezi toată discuția)