Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Buna ziua ! Conducatorii locurilor de munca, numiti ...
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Buna ziua ! Conducatorii locurilor de munca, numiti prin decizie, ...

Buna ziua !
Conducatorii locurilor de munca, numiti prin decizie, trebuie sa aiba curs SSM de nivel mediu pentru a-si instrui lucratorii din subordine?
Multumesc !
Nu este obligatie expresa in legislatie, in acest sens. Nu este rau ca si conducatorii locurilor de munca sa urmeze un curs ssm de 40 de ore.