Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Buna ziua, detin un loc de parcare la parterul unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Buna ziua, detin un loc de parcare la parterul unui bloc (apartamentele ...

Buna ziua, detin un loc de parcare la parterul unui bloc (apartamentele incep de la etajul 1 iar parcarea este libera avand in laterale cate o grinda de sustinere iar in spate este perete) si doresc sa il inchid (planul este sa folosesc grinzi metalice fara sa dau nici o gaura in peretii cladirii). Imi puteti spune va rog care este calea si modalitatea legala de a inchide locul de parcare?
Aici este un exemplu luat de pe internet de loc de parcare asemanator:
[ link extern ]
Va multumesc de ajutor!
Avand in vedere ca intentionati interventie in partea comuna de condominiu,inchiderea cu grinzi metalice ,obligatoriu aveti nevoie de acordul asociatiei de proprietari,de proiect tehnic si autorizatie de constructie