avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua,am pensie militară și punctul de pensie ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua,am pensie militară și punctul de pensie este de ...

Bună ziua,am pensie militară și punctul de pensie este de 1265 cf deciziei primite în anul 2017. Așa apare și în formularul, asigurare de viata, pe care îl completez la fiecare șase luni cf legii. Tot acolo este trecuta și suma de 2682. Până la suma de 2830 brut s-a ajuns doar prin aplicarea inflației. Acuma suma netă este de 2747. Din această cauză
întreb, dacă este sau ar trebui să fie o legătură între 12.5% și 1784 punct de pensie.Dacă aplică punctul de pensie nou va rezulta o suma mai mare de 3001 și procentajul nu va mai fi 12.5 % Va mulțumesc.

Alte discuții în legătură

2830 este pensia actuală, cât va fi după indexare cu 12.5 ... Rokvit Rokvit 2830 este pensia actuală, cât va fi după indexare cu 12.5 %in ianuarie 2023. Se adaugă și creșterea punctului de pensie?. Mulțumesc (vezi toată discuția)
Pensii militare stefan_a. stefan_a. Buna ziua Sunt pensionar militar din anul 2018. Inca de la prima pensie incasata am considerat ca am fost nedreptatit prin aplicarea incorecta a legislatiei ... (vezi toată discuția)
Puncte la pensie perioada asimilata dorin1951 dorin1951 ma intereseaza punctele mele la pensie pe luni , pentru perioada asimilata , (efectuare stagiu militar ) in perioada 01.03.1976 - 17.07.1976 ;(asta a fost ... (vezi toată discuția)