Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Legea 283/ 2022 bonus sf de an - AA CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Legea 283/ 2022 bonus sf de an - AA CIM

Buna ziua, legat de Legea 283/ 2022 nu imi este clar daca trebuie sau nu sa facem acte aditionale tuturor angajatilor deja existenti privind toate beneficiile pe care le primesc, bonus de sf de an, abonament medical, vouchete de vacanta, asigurare de viata, cadou de paste/craciun 300 lei etc.?
CIM-urile în derulare nu trebuie modificate prin acte adiționale, pentru a include noile informații obligatorii. Răspunsul integral al Inspecției Muncii
www.avocatnet.ro/articol_628...