Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Bună ziua ! Am o întrebare și eu . La prima fapta ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Bună ziua ! Am o întrebare și eu . La prima fapta furt calificat ...

Bună ziua ! Am o întrebare și eu . La prima fapta furt calificat conținu 4 acte . Reținere 24 de ore ulterior control juridiciar 60 de zile . Fapta recunoscuta și colaborare . Ce consecințe pot sa mai urmeze se face pușcărie ?
Sa își angajeze avocat pentru ca are șanse la suspendare.

Nu pot aprecia dacă ar putea scăpa de condamnare și de cazier.

Pentru furt din magazine am scăpat toți clienții de condamnare penală si de cazier dar nu am avut pe nimeni cu 4 furturi consecutive în aceeași zi...si sa fie prins.
Cam șocant...

Fura din 10 magazine dacă nu îl prindeau...

Nu o sa le placa la judecători și la procurori asa ceva.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat