Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL fara angajati, doar cu administrator?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL fara angajati, doar cu administrator?

Care sunt consecintele in cazul in care societatea desfasoara activitate (prestarea unor servicii de catre administrator) fara a avea angajati?

Multumesc!
Da, chiar!!!!!!!:-/
Nu-i nici o problema; administratorii sunt trecuti in Actul constitutiv si au obligatia administrarii societatii conform acestuia; daca sunt remunerati trebuie sa ai un contract de administrare si sa platesti contributiile aferente