avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 190 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale SRL fara angajati, doar cu administrator?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

SRL fara angajati, doar cu administrator?


Care sunt consecintele in cazul in care societatea desfasoara activitate (prestarea unor servicii de catre administrator) fara a avea angajati?

Multumesc!
Cel mai recent răspuns: mep , utilizator 14:25, 27 Septembrie 2006
Da, chiar!!!!!!!:-/
Da, chiar!!!!!!!:-/
Da, chiar!!!!!!!:-/
Nu-i nici o problema; administratorii sunt trecuti in Actul constitutiv si au obligatia administrarii societatii conform acestuia; daca sunt remunerati trebuie sa ai un contract de administrare si sa platesti contributiile aferente
Nu-i nici o problema; administratorii sunt trecuti in Actul constitutiv si au obligatia administrarii societatii conform acestuia; daca sunt remunerati trebuie sa ai un contract de administrare si sa platesti contributiile aferente

Alte discuții în legătură

Asociat unic-administrator srl angajat la alta societate Oana Maria B Oana Maria B Buna ziua! Am urmatorea speta la care nu gasesc raspuns: ca si asociat unic si administrator la o SRL, ma pot angaja la o alta societate? Exista taxe care se ... (vezi toată discuția)
Cod cor pentru administrator srl Ice68 Ice68 Buna ziua, 1. Intr-un SRL cu 2 asociati, se poate angaja unul din ei Administrator? Daca da, ce act normativ reglementeaza aceasta situatie, fiindca stiu ca ... (vezi toată discuția)
Administrator asociat unic srl mihaelamc4 mihaelamc4 Buna seara, Am rugamintea daca poate cineva sa clarifice cateva lucruri: 1 - sunt asociat unic al unui SRL infiintat in ian.2005, iar in actul ... (vezi toată discuția)