Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna! Acum un an și ceva lucram la o sala de jocuri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna! Acum un an și ceva lucram la o sala de jocuri de unde ...

Buna!
Acum un an și ceva lucram la o sala de jocuri de unde am luat suma de 5000 de lei,ulterior am fost chemată ma poliție pentru o declarație și data in judecată.
Am plătit suma respectiva,iar doamna și-a retras plângerea.
Acum o luna am primit acasă o foaia unde aveam de plătit 140 de lei pentru cheltuieli de judecată.
După câteva zile am primit o citație și sunt chemată pentru confirmare renunțare penală.
Bun,întrebarea mea este,dacă nu pot ajunge,ce se poate întâmpla?Daca nu ma prezint ei pot veni cu mandat de aducere?
Multumesc!
Buna ziua!
Sfatul meu este sa va prezentati. Se poate emite mandat de aducere.
Cu stima.