avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 251 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna! Acum un an și ceva lucram la o sala de jocuri ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna! Acum un an și ceva lucram la o sala de jocuri de unde ...

Buna!
Acum un an și ceva lucram la o sala de jocuri de unde am luat suma de 5000 de lei,ulterior am fost chemată ma poliție pentru o declarație și data in judecată.
Am plătit suma respectiva,iar doamna și-a retras plângerea.
Acum o luna am primit acasă o foaia unde aveam de plătit 140 de lei pentru cheltuieli de judecată.
După câteva zile am primit o citație și sunt chemată pentru confirmare renunțare penală.
Bun,întrebarea mea este,dacă nu pot ajunge,ce se poate întâmpla?Daca nu ma prezint ei pot veni cu mandat de aducere?
Multumesc!
Cel mai recent răspuns: Sebastian Simon , Avocat 09:12, 14 Decembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Buna ziua!
Sfatul meu este sa va prezentati. Se poate emite mandat de aducere.
Cu stima.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Citatie - amenda edio0 edio0 am primit o citatie de la diicot si scrie in felul urmator!! martor in dosarul cutare!!! in caz de neprezentare...amenda 5000 de lei?exista? si mandat de ... (vezi toată discuția)
Neprezentare citatie Fulgerr Fulgerr Buna ziua! Voi povesti putin ca sa aveti o idee si astfel sa ma puteti sfatui mai bine, daca doriti. Intr-o seara, doi tipi s-au luat de mine si cativa ... (vezi toată discuția)
Citatie buna ziua acum 1 an am fi prins ca am furat din magazin ... Laur13 Laur13 Citatie Buna ziua acum 1 an am fi prins ca am furat din magazin kaufland. A venit poliția am dat o declarație, dupa cateva luni am fost sunat să mă ... (vezi toată discuția)