avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 215 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea problema ...

Bună ziua! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea problema de familie!
Sora mea deține un imobil întabulat pe numele ei, și dorește să mi-o de-a mie . Problema este următoarea....cum se poate face aceasta tranzacție astfel încât soția mea sa nu aibă parte din acel imobil. Menționez că sunt căsătorit și am doi copii.
Va mulțumesc frumos! Aștept răspunsul dumneavoastră. Vă salut cu mult respect.!
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 08:57, 12 Decembrie 2022
sa va doneze dvs, va fi bun propriu.
Dar de ce vi-l da, are datorii? are copii?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Bună ziua, aș dori sa știu dacă pot dona un apartament surorii ... Adelina Z Adelina Z Bună ziua, Aș dori sa știu dacă pot dona un apartament surorii mele de 15 ani și în ce condiții. Sunt căsătorită, fără copii și mai am un frate ... (vezi toată discuția)
Acte si pret donatie sau contract de vanzare cumparare casa construita pe teren concedionat, intre frati Milit Milit Buna seara, Am construit o casa ( duplex) pe un teren concesionat, pentru 49 ani, de la primarie. Contractul de concesiune este incheiat pe numele meu. ... (vezi toată discuția)
Divort capablanca capablanca Va salut -- as dori sa mi expun si eu problema , poate ma puteti lamuri : detin un apartament proprietate personala luat de mine inainte de casatorie - deci ... (vezi toată discuția)