Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Bună ziua! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Bună ziua! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea problema ...

Bună ziua! Vă rog să mă sfătuiți în următoarea problema de familie!
Sora mea deține un imobil întabulat pe numele ei, și dorește să mi-o de-a mie . Problema este următoarea....cum se poate face aceasta tranzacție astfel încât soția mea sa nu aibă parte din acel imobil. Menționez că sunt căsătorit și am doi copii.
Va mulțumesc frumos! Aștept răspunsul dumneavoastră. Vă salut cu mult respect.!
sa va doneze dvs, va fi bun propriu.
Dar de ce vi-l da, are datorii? are copii?