Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... In apartamentul in care locuiesc , acum 4 ani ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

In apartamentul in care locuiesc , acum 4 ani administrația ...

In apartamentul in care locuiesc , acum 4 ani administrația blocului ne-a obligat să montam aparat de depistare a gazelor din bucătărie. Am acceptat montarea , cu bani , bineințeles. Acum a apărut o altă problemă.Cei de la ANRE ne somează să schimbăm acele aparate cu unele noi, care sunt prevăzute cu WIRELESS, spunând că nu va face verificarea gazelor in apartament dacă nu schimbăm cu noul dispozitiv. Intrebarea mea este dacă este corect așa?Ei spun că acele dispozitive nu trebuiau montate atunci ....
Legiuitorul a impus obligatia ca fiecare consumator sa instaleze aparate individuale protectie scurgeri gaze
Exista dispozitie legala vare prevede inlocuirea senzorilor genetatie si tehnilogie veche,cu generatie noua cu citire la distanta
Daca ,consumatorul nu intelege sa respecte legea,isi asuma riscul suportarii c/v amenda si oprobiul vecinilor