Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Am inchiriat un apartament ptr un salon de coafura cu ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Am inchiriat un apartament ptr un salon de coafura cu usa de ...

Am inchiriat un apartament ptr un salon de coafura cu usa de acces direct din strada la parterul unui bloc care a fost transformat in 1999 din spatiu de locuit in sediu de firma. Intrebare . Mai e nevoie de semnăturile locatarilor?
Fiind vorba despre spatiu cu destinatia initiala de locuit care pe parcursul exploatarii proprietarul a inteles sa schimbe destinatia,conform disp L nr 196/2018 este necesar acordul vecinilor si al asociatiei de proprietari