avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 379 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Pot cu un certificat de grefa sa ridic recipisele , ...
Discuție deschisă în Executare silită

Pot cu un certificat de grefa sa ridic recipisele , ideea ca ...

Pot cu un certificat de grefa sa ridic recipisele , ideea ca data trecuta motivarea a durat 4 luni siacum as vrea sa incerc sa fac certificat de grefa pina se face motivarea sa pot scoate recipisele .
Tip solutie: Alte soluţii
Solutia pe scurt: Admite cererea. Dispune restituirea cauţiunii în sumă de 9043 lei, consemnată la CEC Bank cu recipisa nr. 206691032/1 din 08.12.2022 şi a cauţiunii în sumă de 2.912 lei, consemnată la CEC Bank cu recipisa nr. 206699991/1 din 14.12.2020, către contestatorul Roznovăţ Ştefan - Doru. Definitivă. Pronunţată astăzi, 13.12.2022, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarâre 120/2022 13.12.2022

Alte discuții în legătură

Am castigat un proces , si am facut cerere de restituirea cautiunii ... roznovatstefan roznovatstefan Am castigat un proces , si am facut cerere de restituirea cautiunii , pina acum sa aminat de 8 ori pronuntarea pentru aceasta cerere , pot face ceva ... (vezi toată discuția)
Restituirea recepisei handsu handsu Pe ce temei poate fi restituita recepisa de plata a unei cautiuni ordonate de instanta intr-o cauza de infiintarea popririi asiguratorie , si ce rost ar ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de timbru Și cauȚiune dupĂ respingerea contestaȚiei la executare ca timbratĂ tardiv adamynas adamynas Bună ziua ! În urma unei executări silite, am formulat contestație la executare, solicitând și și suspendarea executării. Am plătit taxa de timbru și ... (vezi toată discuția)