Forum Discuţii juridice Executare silită Am castigat un proces , si am facut cerere de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am castigat un proces , si am facut cerere de restituirea cautiunii ...

Am castigat un proces , si am facut cerere de restituirea cautiunii , pina acum sa aminat de 8 ori pronuntarea pentru aceasta cerere , pot face ceva ca e vorba de o suma mare de care nu ma pot folosi iar judecatorul amina din doua 2 saptamani o simp[a pronuntare.
Puteti face plangere tergiversare cauza, atasati taxa judiciara de timbru 20 lei iar dosarul se va judeca de urgenta. Intre timp judecatorul cauzei va avea cunostinta de aceasta cerere in caz ca nu se va pronunta instanta ce va judecar cererea de tergiversare va constata incalcat termenul legal ( insa de regula nu se va ajunge la constatarea acestor incalcari intrucat judecatorul va pronunta inainte de a se retine o eventuala incalcare - ceea ce ar afecta inmplicit situatia disciplinara a judecatorului)

Ora estimata: 8:30
Complet: C6A
Tip solutie: Alte soluţii
Solutia pe scurt: Admite cererea. Dispune restituirea cauţiunii în sumă de 9043 lei, consemnată la CEC Bank cu recipisa nr. 206691032/1 din 08.12.2022 şi a cauţiunii în sumă de 2.912 lei, consemnată la CEC Bank cu recipisa nr. 206699991/1 din 14.12.2020, către contestatorul Roznovăţ Ştefan - Doru. Definitivă. Pronunţată astăzi, 13.12.2022, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarâre 120/2022 13.12.2022

dar nu sa motivat pot doar cu acest lucru sa ridic cautiunile?
Solicitati eliberarea uniu certificat de grefa care sa contina dispozitivul Hotararii nr. 120/2022 pronuntata la data de 13.12.2022. Incercati cu acel certificat sa cereti restituirea cautiunii.
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business