avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 194 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Am castigat un proces , si am facut cerere de ...
Discuție deschisă în Executare silită

Am castigat un proces , si am facut cerere de restituirea cautiunii ...

Am castigat un proces , si am facut cerere de restituirea cautiunii , pina acum sa aminat de 8 ori pronuntarea pentru aceasta cerere , pot face ceva ca e vorba de o suma mare de care nu ma pot folosi iar judecatorul amina din doua 2 saptamani o simp[a pronuntare.
Cel mai recent răspuns: SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business 14:30, 20 Decembrie 2022
Puteti face plangere tergiversare cauza, atasati taxa judiciara de timbru 20 lei iar dosarul se va judeca de urgenta. Intre timp judecatorul cauzei va avea cunostinta de aceasta cerere in caz ca nu se va pronunta instanta ce va judecar cererea de tergiversare va constata incalcat termenul legal ( insa de regula nu se va ajunge la constatarea acestor incalcari intrucat judecatorul va pronunta inainte de a se retine o eventuala incalcare - ceea ce ar afecta inmplicit situatia disciplinara a judecatorului)

13.12.2022
Ora estimata: 8:30
Complet: C6A
Tip solutie: Alte soluţii
Solutia pe scurt: Admite cererea. Dispune restituirea cauţiunii în sumă de 9043 lei, consemnată la CEC Bank cu recipisa nr. 206691032/1 din 08.12.2022 şi a cauţiunii în sumă de 2.912 lei, consemnată la CEC Bank cu recipisa nr. 206699991/1 din 14.12.2020, către contestatorul Roznovăţ Ştefan - Doru. Definitivă. Pronunţată astăzi, 13.12.2022, soluţia urmând a fi pusă la dispoziţia părţilor prin mijlocirea grefei instanţei.
Document: Hotarâre 120/2022 13.12.2022


dar nu sa motivat pot doar cu acest lucru sa ridic cautiunile?
Solicitati eliberarea uniu certificat de grefa care sa contina dispozitivul Hotararii nr. 120/2022 pronuntata la data de 13.12.2022. Incercati cu acel certificat sa cereti restituirea cautiunii.
Ultima modificare: Marți, 20 Decembrie 2022
SM LEGAL CONSSULT , Consultant de business

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pot cu un certificat de grefa sa ridic recipisele , ideea ca ... roznovatstefan roznovatstefan Pot cu un certificat de grefa sa ridic recipisele , ideea ca data trecuta motivarea a durat 4 luni siacum as vrea sa incerc sa fac certificat de grefa ... (vezi toată discuția)
Recuperare suma cautiune in lipsa colaborarii cu avocatul heisunuta heisunuta Buna ziua, Va rog sa-mi dati o solutie la aceasta problema. In 2014 am platit d-nei avocat o sume de bani intr-un proce de executare silita cred ca se ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa de timbru Și cauȚiune dupĂ respingerea contestaȚiei la executare ca timbratĂ tardiv adamynas adamynas Bună ziua ! În urma unei executări silite, am formulat contestație la executare, solicitând și și suspendarea executării. Am plătit taxa de timbru și ... (vezi toată discuția)