avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 434 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Sunt membru titular impreună tatăl meu in ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Sunt membru titular impreună tatăl meu in Interprinderea familiala.Vreau ...

Sunt membru titular impreună tatăl meu in Interprinderea familiala.Vreau să ies din IF. și să infințez o Intr.Individuală pe numele meu. Cum pot să transfer mașinile, tractoarele trecute pe numele IF fără să vind cu acte,deoarece tot in posesia mea ar rămine.
Dacă inchid IF/ul cum rămine cu tractoarele? Este prosibilitate de transfer? Va rog să mă ajutați,cu stimă


Alte discuții în legătură

Vanzare auto in urma succesiunii Ale2112 Ale2112 Buna ziua. In anul 2007, eu si mama mea am intrat in posesia autoturismului tatalui meu, in urma decesului sau. Pentru acesta avem certificat de mostenitor, ... (vezi toată discuția)
Vinzarea unei masini mostenite daca talonul si cartea masini sunt pe numele decedatului ioanalungu ioanalungu Buna ziua, V-as ramine recunoscatoare pentru o informatie: tatal meu a decedat, lasindu-mi mie si sorei mele o masina. Succesiunea s-a dezbatut si figuram ... (vezi toată discuția)
Partaj-masina tomamihaela tomamihaela Buna dimineata Am nevoie de sfaturi. Am divortat de fostul sot in martie si mai avem partajul. Initial ne-am inteles asupra partajului, insa acum refuza ... (vezi toată discuția)