Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Tatal meu a ieșit la pensie pe caz de boala, cod ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Tatal meu a ieșit la pensie pe caz de boala, cod pensie N22, ...

Tatal meu a ieșit la pensie pe caz de boala, cod pensie N22, numar total de puncte realizate este de 10.99030,punctaj mediu anual este de 0,44275din care aferent indicelui de corecție 0,12874 si are o pensie totala de 703 lei, iar valoarea punctului de pensie este de 1586,de ce asa puțin??
Atat a iesit din calcule pensia pe contributivitate.
Va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 1000/luna pe anul 2022 si 1125 de lei incepand cu ianurie 2023.