avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 624 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Tatal meu a ieșit la pensie pe caz de boala, cod ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Tatal meu a ieșit la pensie pe caz de boala, cod pensie N22, ...

Tatal meu a ieșit la pensie pe caz de boala, cod pensie N22, numar total de puncte realizate este de 10.99030,punctaj mediu anual este de 0,44275din care aferent indicelui de corecție 0,12874 si are o pensie totala de 703 lei, iar valoarea punctului de pensie este de 1586,de ce asa puțin??
Cel mai recent răspuns: Carp Mircea , utilizator 18:07, 24 Decembrie 2022
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Atat a iesit din calcule pensia pe contributivitate.
Va primi indemnizatia minima pentru pensionari in suma de 1000/luna pe anul 2022 si 1125 de lei incepand cu ianurie 2023.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Decizie pensie cod n22 Marin69 Marin69 Bună ziua! Am depus dosarul de pensionare pe caz de invaliditate cod pensie n22 și am primit decizia din care reiese ca am pensie de 130 de lei,și vreau sa ... (vezi toată discuția)
Luna aceasta am primit decizia de pensie pentru invaliditate ... Jaetel Jaetel Luna aceasta am primit decizia de pensie pentru invaliditate de muncă cu cod pensie N 22.Valoarea pensiei este de 843 lei menționez că am vârsta de 53ani ... (vezi toată discuția)
Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept ... alexser24 alexser24 Pe certificatul de invaliditate am gradul 3, medie, cu drept de munca/patru ore. Am depus dosarul la casa de pensii Bucuresti. Voi lua 1125 ron(caz boala) ... (vezi toată discuția)