Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua, angajatul care depune la institutie ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua, angajatul care depune la institutie certificat de ...

Buna ziua, angajatul care depune la institutie certificat de incadrare in grad de handicap cu gradul de handicap grav cu asistent personal - si se afla in concediu medical beneficiaza de sporul de 15% din salariu de baza conform Hotararii nr. 751/2018.multumesc.
- in Hotararea de mai sus se mentioneaza faptul ca beneficiaza de sporul de 15% din salariu de baza persoanele care sunt incadrate in grad de handica grav sau accentuat.?
Beneficiaza de acel spor.