Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna ziua Vreau sa parasesc compania si vreau sa stiu ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna ziua Vreau sa parasesc compania si vreau sa stiu daca aplic ...

Buna ziua
Vreau sa parasesc compania si vreau sa stiu daca aplic pentru retirement bonus mai pot lucra full time in alta comapanie, Eventual dupa cat timp?
Multumesc
Mihaela
Orice salariat are dreptul de a munci la angajatori diferiţi sau la acelaşi angajator, în baza unor contracte individuale de muncă, fără suprapunerea programului de muncă, beneficiind de salariul corespunzător pentru fiecare dintre acestea
Buna ziua
Depinde de modul in care este reglementat acest bonus in CIM sau in alte documente ale societatii, daca clauzele care se aplica sunt negociate de parti sau impuse de angajator, etc. Trebuie sa oferiti mai multe detalii.