Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Buna ziua daca o S.C. are scadente la anaf dar intra ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Buna ziua daca o S.C. are scadente la anaf dar intra inposibilitatea ...

Buna ziua daca o S.C. are scadente la anaf dar intra inposibilitatea de plata ce se intampla
Probabil va începe executare silită a societății.

Dacă în urma actelor de executare silită reiese că societatea nu este solvabilă probabil va demara procedura de declarare a societății ca fiind insolvabilă și pe cea de atragere a răspunderii administratorului în solidar.

Apoi va cere intrarea în insolvență.

Sunt tare multe detalii și cred că ar fi mai bine să discutați cu un practician în insolvență pentru situația dumneavoastră concretă.

Sper să vă fie de folos informațiile.