Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Buna seara, In luna decembrie am suferit o agresiune ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Buna seara, In luna decembrie am suferit o agresiune fizica care ...

Buna seara,
In luna decembrie am suferit o agresiune fizica care s-a soldat cu o incheietura a mainii luxata si un deget deformat. Serviciul de medicina legala mi-a eliberat un certificat medico-legal prin care mi s-au acordat 5-7 zile de ingrijiri medicale. Acum dupa aproape o luna incheietura tot nu mi s-a vindecat si degetul de la mana a ramas deformat. Am fost la spital pentru a mi se face o examinare radiologica din care a reiesit ca am suferit un traumatism la nivelul falangelor care nu s-a vindecat. Pot sa ma duc cu rezultatul examinarii radiologice din nou la medicina legala si sa solicit o reevaluare? Precizez ca martor la incident a fost tatal meu. Pot sa il indic ca martor pentru dovedirea agresiunii? Va multumesc
Cauza prejudciului suferit de dv este consemnata in certificatul medical deja emis de IML
Daca detineti document medical care sa ateste traumatismul,aveti dreptul sa reveniti la IML pentru evaluare