Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Impozit pe venit, ... Ma ocup de crearea unor website-uri.
Discuție deschisă în Fiscalitate - Impozit pe venit, CAS, CASS

Ma ocup de crearea unor website-uri.

Buna ziua.

In timpul liber, ma ocup de crearea unor website-uri pentru cunostiinte. Pentru asta, sunt platit cu ~1000-1500 lei pentru fiecare. Cum pot primi legal bani din partea acestora, fiind o "donatie", o mica atentie din partea acestora. Mentionez ca nu am PFA/SRL iar pe an vorbim de 3-4 website-uri. Nu este o profesie.

Virand banii prin transfer bancar (ei fiind din alt judet) pot avea probleme ? Inca o data mentionez ca este vorba de o atentie drept multumire pentru ajutor (nu fac pentru clienti, persoane straine, la cerere, etc).

Va multumesc.
george-neagu, moderator
Este activitate economica. Trebuie sa va autorizați la registrul cometului macar ca pfa și sa depuneți declaratia unica cu venitul incasat anual, pentru impozitare.