Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Obligatii contabile la radierea firmei
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Obligatii contabile la radierea firmei

Buna ziua !
Va rog sa-mi spuneti ce obligatii contabile exista in cazul dizolvarii fara lichidare . Societatea are patrimoniu si datorii zero.
In 28 decembrie 2022 este incheierea dela Registrul Comertului dar pe site-ul MF societatea inca apare activa. Trebuie depuse declaratii la ANAF ? bILANT , ETC ?
Multumesc !
george-neagu, moderator
Contactați un contabil autorizat membru ceccar (sau cu cel cu care ati lucrat pana acum) care sa va întocmească și semneze bilanțul contabil pentru închiderea firmei pe care apoi sa-l depuneți la finanțe. Apoi va va trebui copie după el (cu dovada depunerii la finante) sa depuneți și la registrul comerțului împreună cu alte acte.
george-neagu, moderator
Multumesc !