Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Pot lua o persoană chiar dacă nu este ruda sa ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Pot lua o persoană chiar dacă nu este ruda sa plătesc din ...

Pot lua o persoană chiar dacă nu este ruda sa plătesc din salariu asigurare medicala?...practic sa fie asigurat pe salariul meu.
Exista baza legala?
Mulțumesc!
sa fie coasigurat ziceti ?
Nu puteti
Insa puteti sa o ajutati sa isi plateasca asigurarea, acum se poate plati si in rate.
Nu puteti face asa ceva .. Coasigurati pot fi : sotia/sotul, parintii, fara venituri.