Forum Discuţii contabile şi ... Cafeneaua economiştilor salariu contabil senior
Discuție deschisă în Cafeneaua economiştilor

salariu contabil senior

Pentru un contabil senior - cineva care sa faca contabilitate completa pentru un numar variabil de firme si variabil ca si numar de documente care mai este salariul?

Este firma de contabilitate in Bucuresti, tin evidenta contabila la firme cu domenii de activitate farmacie independenta, firma ce importa produse si le vinde (cu depozit - deci su cu gestiune, descarcari de gestiune), it (cu volum redus de documente cateva facturi , ceva bonuri), pfa-uri.

In masura in care cineva ma poate lumina .
Multumesc
Eu zic ca salariul pe care il merita cineva nu este niciodata acordat de nimeni.Poate ca si firma la care lucrati nu are onorariile pe care le merita.Poate ca si cleintii firmei dumneavostra nu lucreaza la preturile pe care le-ar merita.Asa ca totul este un compromis in viata. Poate castigati bani mai putini dar veti capata o experienta deosebita.
pentru farmacie 1.500 lei.
pentru firma cu importuri: 1.000 lei
pentru it: 300-500 lei
pentru pfa: 200 lei

Da. Ce ne facem cu "profesionistii" care "lucreaza" un pfa cu 50 lei si o firma cu 150 - 200 lei?
Se exclud singuri, pe masura ce se complica lucrurile.
realitate: - un contabil de comert cu amanuntul a fost platit cu 100 lei lunar...in fapt societatea a platit pentru 4 ani acel contabil 150.000 lei....