avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Care este perioada maxima cu care poate fi amanata ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Care este perioada maxima cu care poate fi amanata prezentarea ...

Care este perioada maxima cu care poate fi amanata prezentarea la post in urma comunicarii de admitere pe o functie contractuala in cadrul unei institutii de stat?
Pot semna contractul cu institutia de stat daca sunt inca in perioada de preaviz la actualul loc de munca?

Alte discuții în legătură

Preavizul la functionarii publici bluetender bluetender Lucrez la o instituţie publică, în cadrul compartimentului juridic şi am funcţia de inspector asistent, urmând ca la finele lui 2010 să promovez în ... (vezi toată discuția)
Preavizul la locul de munca alexxei alexxei Buna tuturor, am si eu o intrebare. In momentul asta lucrez intr-un loc care imi ofera tot ce mi-as putea dori (mai ales ca am stat o vreme fara loc de munca ... (vezi toată discuția)
Disponibilizare functionar public angelax angelax Sunt functionar public de 15 de ani, studii superioare de lunga durata, master in managementul organizatiei, in functia de inspector, clasa I, grad prof. ... (vezi toată discuția)