Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - impozit pe venitul ... Buna ziua! Declaratia unica pentru 2022: pensionar, ...
Discuție deschisă în Fiscalitate - impozit pe venitul nerezidenţilor şi reprezentanţelor

Buna ziua! Declaratia unica pentru 2022: pensionar, rezident ...

Buna ziua! Declaratia unica pentru 2022: pensionar, rezident roman repatriat, pensie din Germania, impozitata in Germania (RIA).
Metoda scutirii sau a creditului fiscal? Romania are conventie de evitare a dublei impuneri cu Germania. Va multumesc.
pt impozitul retinut in Germania in Romania va avea un credit fiscal