Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Perioada CCC personal contractual
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Perioada CCC personal contractual

Perioada suspendării raporturilor de serviciu pentru concediu pentru creşterea copilului în vârstă de până la 2 ani se consideră vechime și poate fi valorificată la un examen sau concurs de promovare în gradul profesional imediat superior celui deținut de personalul contractual într-o UAT?
CristinaMMaria, utilizator
Perioada CCC este considerata vechime in munca si in specialitate si se ia in calcul pentru un eventual concurs/examen.