Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Bună ziua, mama mea a lucrat 8 ani, are 64 de ani, ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Bună ziua, mama mea a lucrat 8 ani, are 64 de ani, beneficieza ...

Bună ziua, mama mea a lucrat 8 ani, are 64 de ani, beneficieza de indemnizație sociala?
Nu poate beneficia de pensie de bătrânețe, dacă n-are cotizat(vechime) minim 15 ani.
Sa se intereseze la Primarie daca se incadreaza in prevederile legii 416/2001:
[ link extern ]