Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cu 7 ani vechime in munca si varsta 63ani, o persoana ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cu 7 ani vechime in munca si varsta 63ani, o persoana de sex feminin are dreptul la pensie sau ...

Cu 7 ani vechime in munca, o persoana are dreptul la pensie sau altceva?
Pentru a beneficia de pensie trebuie îndeplinită condiția de stagiu minim de cotizare de 15 Să se intereseze la Primărie dacă se încadrează în prevederile legii 416/2001.
Va multumesc mult pentru raspunsul prompt!
De la primărie poate primi doar un ajutor social, dacă se încadrează la acest ajutor.
Doamne ajută`!
Dapix, utilizator