avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 551 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Cu 7 ani vechime in munca si varsta 63ani, o persoana ...
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Cu 7 ani vechime in munca si varsta 63ani, o persoana de sex feminin are dreptul la pensie sau ...

Cu 7 ani vechime in munca, o persoana are dreptul la pensie sau altceva?
Cel mai recent răspuns: Dapix , utilizator 10:48, 18 Octombrie 2023
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Pentru a beneficia de pensie trebuie îndeplinită condiția de stagiu minim de cotizare de 15 Să se intereseze la Primărie dacă se încadrează în prevederile legii 416/2001.
Va multumesc mult pentru raspunsul prompt!
De la primărie poate primi doar un ajutor social, dacă se încadrează la acest ajutor.
Doamne ajută`!
Ultima modificare: Miercuri, 18 Octombrie 2023
Dapix, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu ... Laura988 Laura988 Buna ziua, o persoana care are are varsta de pensionare dar nu are vechime suficienta pe cartea de munca, ce venit poate avea pentru a se sustine , momentan nu ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!ma scuzați ca va deranjez. va rog frumos sa ma lămuriti ... Iomut Iomut Buna ziua!Ma scuzați ca va deranjez. Va rog frumos sa ma lămuriti si pe mine, daca se poate. Soacra mea a împlinit 60 de ani pe 16 februarie anul acesta. ... (vezi toată discuția)
Buna ziua!! am si eu o intrebare ,referitor la mama mea care ... Val3ntin2018 Val3ntin2018 Buna ziua!! Am si eu o intrebare ,referitor la mama mea care are 62 de ani impliniti si 13 ani de cotizatie(vechime in munca). A fost la casa de pensii sa ... (vezi toată discuția)