Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Buna ziua . Am si eu o problema care deja sa facut una ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Buna ziua . Am si eu o problema care deja sa facut una mare . ...

Buna ziua . Am si eu o problema care deja sa facut una mare . Copilul meu de 2 ani frecventează gradinita cresa pe jumatate de zi, una din educatoare se coporta parca in bataie de joc , maim luat copilul azi de la gradinita (erau afara) cu scurta pe jumatate deschisa , cu gatul gol si cu o coftita subtire( cu toate ca am lasat haine mai groase in dulap ) cu pantalonoii pe jumate de fund si doamna educatoare in telefon cand am vazut am inceput săi fac observatie , ea doar a zis scuza si sa intors si a plecat ..
Ce pot face eu in astfel de momente ?
Sa discutati cu conducerea unitatii si sa solicitati sa se ia masuri. Apoi in functie de evolutia situatiei decideti pasii urmatori.
Initial discutati amiabil cu educatoarea in cauza
Daca situatia se repeta sesizati oficial conducerea gradinitei
Nu stiu cum e la cresa. Din cate imi aduc aminte de la gradinita, la dulap se pun pentru a fi de rezerva, in cazul in care se murdareste.

Nu este doar un copil, poate-s 20... ar dura o ora sa caute prin dulap haine mai groase pentru fiecare copil, iti dai seama ce chin pentru copil sa astepte, se incalzeste...

Poate discutati cu educatoarea la modul... doamna am vazut asa si asa, cum credeti ca ar fi mai bine sa procedez, imi puteti da o idee despre ce haine ar fi mai potrivite...

Trebuie sa echipezi copilul astfel incat sa fie cat mai usor. Cautati pe forumuri de mamici, poate gasiti idei.

- caciula tip balaclava

- pantaloni cu talie inalta, sus banda elastica lata, snur elastic. Ia in calcul ca topaie, se tavaleste, taraste, indoaie...

- pune la cuier haina/geaca in care ar trebui sa iasa afara. Sunt unele geci cu captuseala detasabila... ar fi complicat sa mai lasi si-un pulover. Poate combinezon...
Are in dulapior hainute si mai groase si mai subtiri . In grupa 10 copii dintre care cativa se imbraca singuri .
Nu e problema de îmbrăcăminte., mam indignat vazandul in ce stare era .. educatoare destul de bine la vazut dar ea statea in telefon ... când mi la adus a inceput sai inchie scurta si sai traga caciula
E de dorit să vă calmați și să țineți cont că cea mai importantă este relația copilului cu educatoarea și a dumneavoastră cu copilul. Evitați să-i induceți copilului idei reacționare, veți suferi ulterior în relația cu copilul. Posibil că doamna să fi greșit, asta nu înseamnă să "o pedepsiți" dumneavoastră. Sfaturile primite anterior sunt foarte bune! Evitați conflictele! Succes!