Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Bunaziua , ma numesc Martin Eugen si sunt Presedintele ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Bunaziua , ma numesc Martin Eugen si sunt Presedintele ASOCIATIEI ...

Bunaziua , ma numesc Martin Eugen si sunt Presedintele ASOCIATIEI DE PROPRIETARI
ROSES GARDEN
Str.Ion Ratiu Bl.54 Ap.6 Vila 1
Tel.0740125610
SELIMBAR Jud.Sibiu si va rog sa fiti amabili sa-mi raspundeti : Daca eu cer unui proprietar sa-mi dea datele unui chirias la care i-a inchriiat lo cuinta si acesta refuza .
Va multumesc
Buna ziua, notificati-i in scris invocand prevederile Legii nr 196/2018: Proprietarii din condominii au obligaţia să notifice preşedintelui orice schimbare intervenită în structura şi numărul membrilor familiei prin deces, căsătorii sau naşteri, persoanele luate în spaţiu, precum şi locatarii/comodatarii ca urmare a închirierii sau a împrumutării locuinţei",
Proprietarul are obligatia sa informeze asociatia de proprietari despre modificarea numarului de persoane din apartament care domiciliaza provizoriu minimum 15 zile/luna sau definitiv in imobil,cu scopul consemnarii in cartea de imobil si inregistrarea in evidenta de calcul cote lunare intretinere
Notificati oficial proprietarul sa respecte dispozitiile in vigoare