Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! In octombrie2022, am fost implicata intr un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! In octombrie2022, am fost implicata intr un accident ...

Buna ziua!
In octombrie2022, am fost implicata intr un accident rutier. Eram printr-o localitate in judeul Mures, iar intr-o curba am pierdut controlul asupra masinii si am intrat cu tirul intr o casa, in urma caruia nu au existat victime. Permisul de conducere mi-a fost suspendat, mi-au facut dosar pensal, iar intrebarea mea este urmatoarea: de ce am dosar penal pentru vatamare corporala daca nu ai fost victime? Ce se poate intampla de acum incolo si in cat timp imi pot recupera permisul? Acum conduc prin dovada. Tin sa specific ca atunci cand s-a produs incidentul circulam cu 70km/h
Multumesc!
Buna ziua, dvs. ati fost vatamat? Trebuie sa aveti un proces-verbal de aducere la cunostinta a invinuirii si acolo scrie in ce a constat vatamarea corporala.