Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Buna ziua! In octombrie2022, am fost implicat intr un ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Buna ziua! In octombrie2022, am fost implicat intr un accident ...

Buna ziua!
In octombrie2022, am fost implicat intr un accident rutier. Eram printr-o localitate in judeul Mures, iar intr-o curba am pierdut controlul asupra masinii si am intrat cu tirul intr o casa, in urma caruia nu au existat victime. Permisul de conducere mi-a fost suspendat, mi-au facut dosar pensal, iar intrebarea mea este urmatoarea: de ce am dosar penal pentru vatamare corporala daca nu au fost victime? Ce se poate intampla de acum incolo si in cat timp imi pot recupera permisul? Acum conduc prin dovada. Tin sa specific ca atunci cand s-a produs incidentul circulam cu 70km/h
Multumesc!
Este procedura obligatorie de deschidere a unui dosar penal pentru a se efectua cercetari. Permisul il recuperati dupa ce se va clasa dosarul penal.