avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 209 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Întrebare mea este cât durează pana se clasează ...
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Întrebare mea este cât durează pana se clasează dosarul penal ...

Întrebare mea este cât durează pana se clasează dosarul penal , in data de 25 am dat ultima declarație fiindu-mi spus ca aștept acasă sa imi vina citație dar întrebarea este cât durează
Urmarirea penală este deschisă pentru conducere sub influența substanțelor psihoactive dar nu eram sub influența lor la volan
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 14:24, 27 Ianuarie 2023
Poate dura oricât.
Oamenii își angajează avocat daca se grăbesc.


CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Poate dura oricât.
Oamenii își angajează avocat daca se grăbesc.

Și asta ar urgentă cazul ?/ costul unui avocat pe toată desfășurarea procesului ?
Solutionarea cauzelor in cercetare este conditionata de mai multi factori,bagajul de activitate al procurorului,urgentele deja in cercetare,interesul procurorului si alti factori independenti de vointa partilor

Bogdan.J 28 a scris:



CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Poate dura oricât.
Oamenii își angajează avocat daca se grăbesc.

Și asta ar urgentă cazul ?/ costul unui avocat pe toată desfășurarea procesului ?


Trebuie sa întrebați avocatul prin e-mail sau prin mesaj privat dacă doriți avocat după forum.
Costurile diferă de la avocat la avocat iar unii avocati nu se ocupa de urgentari.
Ultima modificare: Vineri, 27 Ianuarie 2023
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cit timp maxim dureaza pina se solutionea o plingere penala pt neplata pensiei alimentare retroactv O DATA AJUNS LA PARCHET INCEPE URMARIREA PENALA....INDIVIDUL MAI POATE PARASI TARA DACA AR DORI ASA...SI CIT DUREAZA PINA ESTE OBLIGAT SA ... (vezi toată discuția)
Dosar furt calificat - plangere falsa Dragos1900 Dragos1900 Buna seara! Totul a plecat de la faptul ca eu am curatat niste copaci aflati pe hotar, dar i-am curatat doar pe partea mea, cu ajutorul unei firme ... (vezi toată discuția)
Ce se intampla cu dosarul ? N.Georgiana N.Georgiana Bună seara,anul trecut pe data de 29.08.2015 mi s-a ridicat permisul de conducere auto pentru alcoolemie,am avut 1.3 în sănge,în urma unui filtru rutier. ... (vezi toată discuția)