avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 617 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! Am terminat postliceala sanitara in Iulie ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! Am terminat postliceala sanitara in Iulie 2022. In ...

Buna ziua! Am terminat postliceala sanitara in Iulie 2022. In Ianuarie 2023 am ramas însărcinată , urmând sa se nască copilul in Septembrie 2023. Pot beneficia de indemnizația de creștere copil? Sau trebuie sa fiu inca Eleva?
Cel mai recent răspuns: AAndra2000 , utilizator 08:05, 29 Ianuarie 2023
Postliceala a fost la zi?


Am terminat toti cei 3 ani. Am primit calificarea profesională.
Eu v-am intrebat altceva ... dar nu conteaza, intrucat nu indepliniti conditia celor 12 luni minim eligibile pentru CCC.


Cornel Vasile a scris:

Eu v-am intrebat altceva ... dar nu conteaza, intrucat nu indepliniti conditia celor 12 luni minim eligibile pentru CCC.

Nu am inteles întrebarea . Imi cer scuze. Am inteles ca daca copilul se naște pana in 2024 ,pot beneficia.
Daca nasteti in septembrie 2023, perioada eligibila pentru CCC este octombrie 2021 - septembrie 2023.

Din ce ati postat, daca cursurile postlicealei au fost la zi, aveti acoperita doar perioada octombrie 2021 - iulie 2022 (10 luni) ... va trebuiesc minim 12 luni. In perioada august 2022 si pana in prezent ce statut aveti ?

Alte discuții în legătură

Vin cu o mică întrebare. dacă anul trecut în iunie 2023 am ... Elena preda Elena preda Vin cu o mică întrebare. Dacă anul trecut în iunie 2023 am terminat facultatea, iar anul acesta în octombrie 2024 voi naște, beneficiez de indemnizație? (vezi toată discuția)
Buna ziua! in iulie 2023 am terminat scoala postliceala de farmacie, ... Lavinia1309 Lavinia1309 Buna ziua! In iulie 2023 am terminat scoala postliceala de farmacie, de la 1 august m-am angajat... La inceputul lunii aprilie 2024 urmeaza sa nasc, ... (vezi toată discuția)
Bună seara! am o nelămurire. dacă viitoarea mămică a frecventat ... Eunice0220 Eunice0220 Bună seara! Am o nelămurire. Dacă viitoarea mămică a frecventat facultatea la zi în perioada 2020-2023, fiind absolventă, însa fară diplomă de ... (vezi toată discuția)