avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 219 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Buna ziua! In iulie 2023 am terminat scoala ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Buna ziua! In iulie 2023 am terminat scoala postliceala de farmacie, ...

Buna ziua! In iulie 2023 am terminat scoala postliceala de farmacie, de la 1 august m-am angajat...
La inceputul lunii aprilie 2024 urmeaza sa nasc, beneficiez de concediu creștere copil?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 06:20, 9 Februarie 2024
mai 2022 - aprilie 2024 este perioada eligibila pentru CCC

august 2023 - aprile 2024, calitate de salariat , 9 luni .... daca postliceala a fost la zi, atunci beneficiati de indemnizatia pentru CCC, sens in care va trebui sa obtineti adeverinta cu perioada scolii si cu mentiunea ca , cursurile au fost la zi.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Buna ziua! am terminat postliceala sanitara in iulie 2022. in ... AAndra2000 AAndra2000 Buna ziua! Am terminat postliceala sanitara in Iulie 2022. In Ianuarie 2023 am ramas însărcinată , urmând sa se nască copilul in Septembrie 2023. Pot ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Alexa.ali Alexa.ali Buna ziua. Sunt însărcinată și urmează să nasc în aprilie. În anul 2020 am terminat masterul la zi , pe timpul verii am lucrat iulie, august si in ... (vezi toată discuția)
Bună seara! am o nelămurire. dacă viitoarea mămică a frecventat ... Eunice0220 Eunice0220 Bună seara! Am o nelămurire. Dacă viitoarea mămică a frecventat facultatea la zi în perioada 2020-2023, fiind absolventă, însa fară diplomă de ... (vezi toată discuția)