Forum Discuţii juridice Achiziţii publice Manual de utilizare in format digital
Discuție deschisă în Achiziţii publice

Manual de utilizare in format digital

Buna ziua! Comercializez niste produse electronice importate din China și am o nedumerire. Știu ca legea prevede ca produsul vândut sa fie însoțit de manual de utilizare in limba romana. Dar nu se specifica nicăieri daca trebuie neapărat ca acesta sa fie fizic. Eu as vrea sa pun pe factura un cod qr, iar la scanarea cu telefonul sa se descarce manualul in format pdf. Pot avea probleme cu anpc daca procedez asa? Am incercat 2 zile sa sun la anpc, nu răspunde nimeni...
ionutvd, utilizator
Este obligatoriu ca fiecare produs sa fie insotit de manual de utilizare tradus in limba romana