avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 775 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua.am o problema.nu pot intabula o garsonera.de ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua.am o problema.nu pot intabula o garsonera.de la cadastru ...

Buna ziua.am o problema.nu pot intabula o garsonera.de la cadastru mia zis:Rectificare CF in sensul radierii de proprietar in baza sunt.anulare cvc 3574/2003.intabulare de la proprietari al reclamantilor sunt in 6042/2022.imi poate spune cineva ce trebue facut o zi buna
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 14:44, 29 Ianuarie 2023
Pentru a putea intabula bunul imobil,initial este necesar sa fie radiat debitul de la ocpi pentru care a fost instituita estrictia
Pentru analiza si eventual raspuns la obiect detaliati speta deoarece numerele comunicate de dv nu sunt suficiente

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sunt refuzat la cartea funciara. Imparatul Imparatul Am teren cu TP reconstituit in 1992. AM vrut sa-l vand si sa fac cadastrul, si sa-l intabulez la CF. Acolo mi-au spus, ca vecinii mei din teren, nu corespund ... (vezi toată discuția)
Ridicare sechestru Minodora Sorian Minodora Sorian Buna ziua, Daca ma adresez instantei cu doua cereri de radiere notari din cartea funciara, privitoare la un imobil, actiunea va avea caracter contencios? (vezi toată discuția)
Apartament cumparat de la executor - surpriza cu sechestru procuratura AlinCornea AlinCornea Ajutati-ma va rog , Povestea mea. Am cumparat in anul 2010 un apartament la licitatie executor , apartament care era ipotecat la banca in 2006 - ( am uitat ... (vezi toată discuția)