Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna ziua. As avea si eu cateva intrebari.. Mama mea ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna ziua. As avea si eu cateva intrebari.. Mama mea este decedata ...

Buna ziua. As avea si eu cateva intrebari..
Mama mea este decedata . Mostenirea de pe bunica mea a fost dezbatuta fiind impartita la tatal ei ,fratele si sora . Dupa moartea bunicului nu sa ma dezbatut mostenirea intre ei ca fratii. Acuma dupa un an de la moartea mamei fratii ei vor sa dezbata mostenirea de pe bunicul meu si sa vanda partea lor , dar eu nu vreau sa vand partea mea de la mama . Cum ar trebui procedat ca eu sa cumpar partiile lor din mostenire ??
Buna ziua,
Nu va obliga nimeni sa vindeti, asa dupa cum nici dvs. nu-i puteti obliga sa va vanda partile lor din mostenire.
Daca ei vor sa va vanda dvs. partile lor, atunci mergeti la notar si faceti act de vanzare-cumparare.
Dupa ce se dezbate succesiunea dupa bunici, faceti si partaj la notar, dvs ramaneti cu bunul si lor le dati sulta pt partea lor.
Dezbateti succesiunea dupa care faceti partaj