Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Buna In cazul angajarii sau încetării CIM pentru un ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Buna In cazul angajarii sau încetării CIM pentru un cetățean ...

Buna
In cazul angajarii sau încetării CIM pentru un cetățean britanic trebuie anunțat IGI?
Multumesc
.... modificare sau încetare a contractului individual de muncă încheiat cu cetățeanul străin ori, după caz, încetarea detașării acestuia, va fi comunicată atât de către angajator, cât și de către persoana angajată în termenul legal de 10 zile. ...
[ link extern ] /