Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... evidenta contabila la ong-uri
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

evidenta contabila la ong-uri

La asociatie evidenta contabila poate fi tunuta de acceasi persoana care ar fi in acceasi timp si cenzor? Intreb pentru ca in situatia mea numai eu am specializare in domeniu.
Pare a fi o stare de incompatibilitate ... intrucat cenzorul controleaza activitatea financiara ... asta ar insemna ca se controleaza singur ;)
Am gasit pe cineva care a terminat economic si are cv atestat in conta...dar n-are sutdii superioare in domeniu. Persoana respectiva ar putea sa tina contabilitatea?
poate tine doar contabilitatea primara ..:)