Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Acte cerute pentru succesiune. Cum poate fiul meu sa ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Acte cerute pentru succesiune. Cum poate fiul meu sa intre in posesia ultimei hotărâri de ...

Cum poate fiul meu sa intre in posesia ultimei hotărâri de divort al tatalui sau decedat. Aceasta ii este ceruta la notar pentru deschiderea succesiunii. Mentionez ca acest ultim divort ( dupa a treia căsătorie) a avut loc in urma cu cca. 10 ani si nu avem date de contact ale ultimei sotii.
Anaeli Ana##, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Hotararea de divort se poate obtine de la instanta care a dispus desfacerea casatoriei
Multumesc. Daca încheierea casatoriei s-a facut la notariat si eu nu stiu la care notariat, cum rezolv problema?

dersu uzala a scris:

Aruncati o privire aici:www.avocatnet.ro/forum/discu...

daca au divortat la notar, nu e nicio hotarare, aveti un certificat de divort, se poate cere de la starea civila, cre dca poate cere si notarul un extras