Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Buna ziua. Ce pot face pentru a recupera o suma de ...
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Buna ziua. Ce pot face pentru a recupera o suma de ...

Buna ziua. Ce anume as putea face pentru a recupera o suma de bani (importanta) pe care am imprumutat-o cuiva si pe care nu reusesc s-o recuperez? Ma intereseaza toate mijloacele legale, de la cele mai "blande" la cele mai drastice. Mentionez ca am documente (inscrisuri de mana, e-mail-uri, mesaje WhatsApp), care dovedesc ca i-am dat suma mentionata.
Multumesc!
CatiC, utilizator
~ Conținut șters la cerere ~
Initial notificati beneficiarul imprumutlui cu obligatia restituirii acestuia-sub sanctiunea obligarii la plata a cheltuielilor aferente solutionarii in instanta