Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... Unde ma pot adresa daca pentru o problema sesizata la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

Unde ma pot adresa daca pentru o problema sesizata la adresa ...

Unde ma pot adresa daca pentru o problema sesizata la adresa asociatiei de locatari nu am primit raspuns nici dupa 30 de zile.
Mentionezi ca am mai depus cereri la care tot nu am primit nici un raspuns m-am adresat si primariei care in raspuns m-a indicat sa depun cerere la adresa asociatiei.
Unde asi m-asi putea adresa ?
Care ari fi urmatorul nivel care ari rezolva probleme.
Instanta de judecata.
Atunci de ce mai sunt acele servicii in Primarii ? ca sa raspunda cum a raspuns ?
Poate nu sunt, nu toate primariile au astfel de compartimente.
latka, moderator
Initial notificati oficial asociatia de proprietari cu obligatia comunicarii de raspuns la sesizarile adresate,notificare pe care p comunicati prin corespondenta postala cu mandat de confirmare pentru a putrea dovedi ca dv ati comunicat dar asociatia de proprietari a refuzat sa respecte dispozitiile in vigoare respectiv dreptul proprietarilor de a fi informati,sa primeasaca raspuns in termen la sesizari
Detineti numar inregistrare cereri adresate asociatia de proprietati?
Daca nu solutionati,analizati oportunitatea actiunii in instanta de judecata
Pana acum se recomanda a se adresa compartimentelor din primarii si acum instantelor de judecata ( ! ) ce facem cu aceste servicii care " consuma " multi bani , pai nu te baga nimeni in seama cand mergi in instanta - te intreaba ,ai trecut si pe la primarie ? trebuie sa parcurgi tot " traseul " din legea nr. 196/2018 care dureaza cateva luni , trebuie sa ai documente beton si tot nu esti sigur .