avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 413 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Bună ziua, Pe 01.02.2023 am fost la proces care este ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Bună ziua, Pe 01.02.2023 am fost la proces care este în stadiul ...

Bună ziua, Pe 01.02.2023 am fost la proces care este în stadiul Apel . Dna judecător a amânat pronunțarea pana pe 03.03.2023 pe următorul motiv:Solutie: AMÂNĂ PRONUNŢAREA
Solutie pe scurt: Având nevoie de timp pentru a delibera, stabileşte pronunţarea pentru data de 03.03.2023, prin punerea soluţiei la dispoziţia părţilor şi a procurorului prin mijlocirea grefei instanţei.
Este posibil asa ceva? Parca nu trebuia sa depășească 15 zile. Mulțumesc anticipat
Cel mai recent răspuns: KAlina96 , utilizator 17:52, 2 Februarie 2023
Buna ziua

Este posibil asa ceva?

Da. Nu exista termen de 15 zile.

Au fost cazuri de amanari de pronuntare, care cumulate au depasit 1 an de zile...
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Da ,în practica sunt situații în care 4,5 amânări de pronunțare au devenit ceva banal..
Mulțumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Da ,în practica sunt situații în care 4,5 amânări de pronunțare au devenit ceva banal..

Mulțumesc

Lăzăruţiu Lucian a scris:

Buna ziua

Este posibil asa ceva?

Da. Nu exista termen de 15 zile.

Au fost cazuri de amanari de pronuntare, care cumulate au depasit 1 an de zile...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Termen pronuntare ?!? MJJ MJJ Buna seara. Am si eu o intrebare : cat poate sa dureze pana un judecator se pronunta intr-un caz (penal)? O cunostinta a avut fondul pe 22 septembrie si s-a ... (vezi toată discuția)
Amanarea pronuntarii turkn turkn \"Tip solutie: Amână cauza Solutia pe scurt: Amână pronunţarea la data de 23.03.2016. Pronunţată în şedinţă publică azi, 08.03.2016. Document: ... (vezi toată discuția)
Comunicarea soluţiei prin mijlocirea grefei instanţei aidu aidu Ce rost are comunicarea soluţiei prin mijlocirea grefei instanţei? ART. 396 (1) În cazuri justificate, dacă instanţa nu ia hotărârea de îndată, ... (vezi toată discuția)